EKOLOGICKÁ LIKVIDACE VOZIDEL A AUTOVRAKŮ trvalé vyřazení vozidla

P1010110

 

Po českých silnicích se prohánějí stále starší auta. Jejich průměrné stáří za loňský rok přesáhlo hranici 14 let, průměrné stáří vozu v Evropské unii je o sedm let nižší. V tuzemsku je přes 5 milionu registrovaných vozů a téměř 35 procent jich je starších 15 let.

Jenže obecně platí, že čím starší, tím nebezpečnější. A to jak pro posádku, tak pro okolí. Provozem starších vozidel, zejména bez katalyzátoru, zatěžujeme prostředí nebo ovzduší dvakrát více, než je evropský průměr. Auta starší šesti let navíc způsobila polovinu nehod, přitom ve vozidlech starších deseti let zemřelo o třetinu více lidí. Nejen že po odtažení vraku pomine vytékání škodlivin do přírody ale přestane hyzdit i krajinu, autovraky zabírají parkovací místa, ale také mohou překážet záchranářům nebo čištění ulic. Dobrou zprávou ale je, že vraků rok od roku ubývá, i přes to že vraky likviduje soukromá firma, která bezplatně vrak vozidla řádně a v souladu se zákonem zlikviduje tak odtah a ekologická likvidace vraku nestojí nic jak městskou kasu tak majitele automobilu ani korunu.

Všichni majitelé aut vědí, že je zakázáno vozidlo jen tak odstavit na komunikaci a nechat 

ho tam, dokud ho někdo nerozebere nebo neodstraní místo něj. Někteří si s tím však hlavu 

nelámou. Je potřeba si uvědomit, že autovrak není kus železa ale nebezpečný odpad. 

Pokud ve svém okolí narazíte na autovrak, můžete o něm buď informovat místní policejní oddělení, anebo přímo Správu služeb EkoMultiParku v ČR na čísle +420 723 604 707 anebo mailem na: ekolikvidacevozidla@email.cz  - ( nikde nic neplatíte !!! )

Pro časově vytížené a imobilní občany je na místě pomoc aktivně vyřídit formality spojené s trvalým odhlášením vozidla na příslušném úřadu odboru dopravy pod který spadá registr vozidel a další, aby se dalo zrušit zákonné pojištění na dané vozidlo pokut nemáte rz ve stavu dočasného vyřazení vozidla ---  doručení dokladů o ekologické likvidaci vozidla . 

Podporuje správa služeb Ekomultipark cz  (medium platí stále) 
    

     SPRÁVA SLUŽEB ekologická likvidace vozidel - EKOMULTIPARK 

     Tel: 723 604 707 

     mail: ekomultipark@email.cz     

    Likvidace-vozidel-kontakt_6                      

      Sbírka zákonů:


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.